Co powinien zawierać wypełniacz zmarszczek na czole?

Chirurgia estetyczna oferuje dziś wiele metod, pozwalających na pozbycie się zmarszczek, także tych na czole. Są one dosyć dokuczliwe – zazwyczaj występują w formie głębokich bruzd pionowych między brwiami, w formie litery V lub poziomych w środkowej części czoła. Nie tylko dodają lat, ale także sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną, smutną, groźną lub srogą. Gdy zmarszczki są głębokie i utrwalone, na niewiele zda się stosowanie kremów (np. Richevon). Poprawią one stan cery, ale nie zlikwidują zupełnie linii. Wtedy właśnie wkracza medycyna estetyczna.

Popularną grupą zabiegów jest wypełnianie bruzd różnego rodzaju specjalistycznymi preparatami. Dobranie odpowiedniej metody, odpowiedniego stężenia substancji aktywnej oraz dawki leku powinno odbyć się podczas konsultacji z lekarzem. Specjalista przeanalizuje stan skóry, stopień zaawansowania zmian i dobierze kurację indywidualnie. To bezpieczne i bezbolesne zabiegi, ale tylko jeśli wykonuje je profesjonalista. Jest on w stanie przewidzieć konsekwencje i rezultaty. Efekty robienia takich zabiegów w nieprofesjonalnych miejscach mogą być bardzo nieprzyjemne. Najłagodniejszym jest zbyt przerysowany efekt manekina i niemożność poruszania mięśniami czoła.

Co zawiera wypełniacz zmarszczek na czole?

Podstawę większości wypełniaczy zmarszczek na czole stanowi kwas hialuronowy. W zależności od indywidualnych potrzeb, stosuje się różne ilości i stężenia preparatu. Do kwasu dodawane są też inne substancje, jak na przykład gliceryna. Kwas hialuronowy ceniony jest ze względu na to, że nie tylko mechanicznie wypełnia zmarszczki, ale przede wszystkim stymuluje produkcję kolagenu. Podczas właściwego zabiegu kwas wstrzykiwany jest kaniulą w kilku punktach wzdłuż zmarszczki. Następnie lekarz palcami rozmasowuje zmarszczkę, aby równomiernie rozprowadzić preparat. To ważne, dzięki temu nie otrzymamy komicznego efektu. Ważne, aby zabieg wykonywał zawodowiec. Efekty bowiem nie są widoczne od razu, pojawiają się dopiero po 3 – 4 tygodniach. Doświadczony lekarz jest w stanie przewidzieć, jak nabuduje się warstwa kolagenu i zaaplikuje substancję tak, aby otrzymać pożądany efekt. Po kilku tygodniach lekarz jest w stanie zadecydować, czy należy powtórzyć zabieg. Dzieje się tak nieczęsto, zazwyczaj w przypadku bardzo głębokich bruzd.

Innym, bardzo skutecznym wypełniaczem jest Radiesse. To nowoczesny preparat na bazie hydroksyapatytu wapnia. Podobnie jak kwas hialuronowy opiera swoje działanie na budowaniu włókien kolagenowych. Radiesse wstrzykuje się pod skórę za pomocą małej igły.  Cały zabieg trwa około 20 minut. Przy użyciu tego preparatu można wypełnić głębokie zmarszczki. Efekt widoczny jest niemalże natychmiast, ale ostateczne rezultaty widać po około 4 tygodniach. Wypełnienie utrzymuje się ponad rok. Jednak nawet po tym czasie, jakość skóry jest poprawiona. Staje się bardziej elastyczna i gęsta. Podobnie, jak w wypadku kwasów, po kilku tygodniach lekarz powinien zadecydować o tym, czy istnieje konieczność powtórzenia zabiegu. W gabinetach medycyny estetycznej spotkać można bogatą ofertę metod wypełniania zmarszczek. Chcąc pozbyć się bruzd wybierać należy doświadczonych, renomowanych specjalistów, którzy profesjonalnie dobiorą terapię i przeprowadzą zabieg. Przecież chcemy, aby efekty były jak najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress