Co powinny zawierać kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy/ materiały wypełniające zmarszczki?

Kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy to zwykle pierwsza rzecz o jakiej pomyślimy, gdy zaobserwujemy na swojej skórze pojawienie się tej niepokojącej oznaki starzenia się. Jednak wchodząc do sklepu, drogerii czy apteki atakuje nas tak duża ilość preparatów, których zadaniem jest wypełnianie zmarszczek, że w gąszczu informacji nie wiemy na jaki produkt powinnyśmy się zdecydować aby być w pełni zadowolone.

Potrzeby naszej skóry

Wybierając krem wypełniający zmarszczki, zarówno na noc jak i na dzień powinnyśmy mieć na uwadze potrzeby naszej skóry. Sama zmarszczka nie jest jedynym czynnikiem, który zdecyduje o tym na jaki produkt się zdecydujemy. Warto więc zwrócić uwagę na potrzeby naszej skóry – konieczność nawilżenia czy zmatowienia przed nałożeniem makijażu. Sprawdzamy więc czy w skład kosmetyku usuwającego zmarszczki, który nas zainteresował wchodzą odpowiednie substancje i dla jakiego rodzaju skóry jest on przeznaczony.

Wypełnienie zmarszczek – kremy przeciwzmarszczkowe do twarzy

Skuteczne wypełnienie zmarszczek z zastosowaniem kremu, nawet tego najlepszego jak serum Richevon może stanowić proces długotrwały. W wielu kremach znajdziemy szereg substancji, które wykorzystywane są w zabiegach medycyny estetycznej takich jak kwas hialuronowy czy kolagen. Jednak mają one niższe stężenie niż te stosowane przez lekarzy i samodzielnie nakładamy je na powierzchnie skóry, a nie wprowadzamy do jej wnętrza, co wpływa na skuteczność i szybkość działania.

Materiały wypełniające zmarszczki

Wybierając preparat kosmetyczny, którego zadaniem będzie wsparcie nas w przeciwdziałaniu oznakom starzenia się skóry warto zwrócić uwagę czy występują w nim materiały wypełniające zmarszczki, takie jak wymienione powyżej: kwas hialuronowy, kolagen lub np. koenzym Q10. Połączenie ich z substancjami, których nasza skóra potrzebuje na co dzień zagwarantuje nam uzyskanie znacznie bardziej zadowalających efektów.

Bardzo często zdarza się, że zanim wybierzemy ten najlepszy dla nas krem wypełniający zmarszczki będziemy musiały przetestować ich co najmniej kilka. Każda kobieta jest inna, podobnie jest ze skórą, to co odpowiada koleżance nie koniecznie znajdzie identyczne zastosowanie u nas.

Wypełnianie zmarszczek – cena

Zabiegi medycyny estetycznej to koszta rzędu od kilkuset złotych do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Zakup kremu jest najczęściej opcją nieco tańszą. Cena wypełnienia zmarszczek z zastosowaniem kosmetycznego preparatu pod postacią kremu uzależniona jest zwykle od jego składu – im więcej substancji aktywnych i im wyższe ich stężenie, a co za tym idzie im skuteczniej działają tym wyższa cena. Znajdziemy wiele kremów, nie najwyższej jakości lub nieco uboższych w składzie już w cenie kilkudziesięciu złotych, jednak koszty zakupu tych o najwyższej skuteczności i z odpowiednio dobranymi składnikami mogą sięgać nawet kilkuset złotych.
Zobacz też, na czym polega chirurgiczne usuwanie zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress