Czy wypełniacz do zmarszczek jest bezpieczny? Wypełniacze – powikłania

Istnieją liczne metody wypełniania zmarszczek, które mogą w znacznym stopniu poprawić nasz wygląd i sprawić, że poczujemy się piękniej i młodziej. Jednak gdy stajemy w obliczu możliwości poddania się takiemu zabiegowi zaczynamy obawiać się ingerowania w naturę, pojawia się strach przed skutkami ubocznymi i powikłaniami, na które nie będziemy mieli wpływu. Czy więc zabiegi wypełniania zmarszczek są bezpieczne i dlaczego?

Na co należy zwrócić uwagę aby zabieg wypełniania zmarszczek był bezpieczny?

Jednym z najważniejszych aspektów jest profesjonalizm i odpowiednie przygotowanie osoby, w której ręce się oddamy. Specjalista medycyny estetycznej powinien mieć ukończone odpowiednie kursy i szkolenia. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie już na wstępie renomowanej kliniki i lekarza posiadającego nienaganną opinię pośród dotychczasowych pacjentów.

Kolejną rzeczą na jaką powinniśmy zwrócić szczególną uwagę jest kwalifikacja przed wprowadzeniem do naszej skóry wypełniaczy do zmarszczek. Wstępne spotkanie powinno stanowić rozmowę, poznanie przez specjalistę problemu i przeprowadzenie dokładnego wywiadu w celu wykluczenia wszelkich możliwych przeciwwskazań u danej osoby do poddania się zabiegowi.

Niezwykle istotne jest indywidualne podejście do każdego pacjenta. Większość środków tego typu, w tym wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymagają wcześniejszego przeprowadzania próby uczuleniowej. Jednak lekarz powinien dokładnie przeanalizować osobnicze cechy danego pacjenta i pojawiające się do tej pory objawy nadwrażliwości na rozmaite substancje i dobrać odpowiedni wypełniacz do zmarszczek.

Przed poddaniem się zabiegowi spytajmy lekarza czy w jego gabinecie znajduje się hialuronidaza, która jest enzymem działającym neutralizująco na kwas hialuronowy. W razie pojawienia się błędu lekarz ma wówczas możliwość uratowania sytuacji. Jednak musi ona zostać podana w stosunkowo krótkim czasie.

Wypełniacze zmarszczek – powikłania

 • powikłania bakteryjne – rośnie ich ilość, gdyż często zabiegi nie są przeprowadzane z zachowaniem zasad odpowiedniej aseptyki. Tzw. Biofilm jest coraz częściej pojawiającym się przewlekłym, problemem bakteryjnym, którego leczenie musi odbywać się z zastosowaniem antybiotyków. Pacjent przed zabiegiem powinien być zdrowy – mieć wyleczone zatoki czy zęby.
 • zatory – pojawiające się w gdy materiał wypełniający zostanie przypadkowo wprowadzony do naczynia. Może stanowić duże niebezpieczeństwo, specjaliści wskazują nawet na zanotowane przypadki ślepoty czy śmierci (jednak to bardzo mały odsetek). Skutkiem zatkania naczynia może być martwica. Są to jedne z najgroźniejszych możliwych powikłań po wypełniaczach.
 • obrzęki, zasinienia, zaczerwienienia, ból – objawy te są dość powszechne po ostrzykiwaniach wypełniaczami i najczęściej ustępują w ciągu kilku dni. Zasinienia mogą potrzebować nieco więcej czasu na pełne zagojenie się.

Wypełniacze zmarszczek ceny

Jakie są ceny bezpiecznego skorzystania z wypełniaczy zmarszczek? Z pewnością właśnie takie pytanie nasuwa się wielu osobom. Kwestia ta uzależniona jest od lokalizacji ostrzykiwań, zakresu zabiegu, rodzaju zastosowanego wypełniacza a nawet samej kliniki i miasta, w którym zdecydujemy się poddać zabiegowi. Ceny oscylują najczęściej w granicach od kilkuset złotych do nawet kilkunastu  tysięcy.

4 odpowiedzi na “Czy wypełniacz do zmarszczek jest bezpieczny? Wypełniacze – powikłania”

 1. Pamela napisał(a):

  W roznych gabinetach mają różne ceny ale nie jest to mały wydatek niestety. Ja na razie mam richevon i jestem zadowolona więc sie nigdzie nie wybieram na razie 😀

 2. Malinaowa napisał(a):

  Chyba najczęściej się zdarzają zatory bo jednak o jałowość oni dbają

 3. kaśka napisał(a):

  O kurcze, aż tak może być źle? To ja chyba jednak się wstrzymam i sobie kupię richevon.

  • Granne napisał(a):

   Ja kupiłam Richevon i nie żałuję, naprawdę dobry produkt, świetnie ściąga skórę i sprawia, że jest bardziej świeża 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress