Czy wypełniacz zmarszczek pod makijaż to dobry pomysł?

W ostatnich latach rosnącą popularnością cieszą się, oprócz kremów przeciwzmarszczkowych (np. Richevon), podkłady wypełniające zmarszczki. Ich formuła opracowana została w taki sposób aby w ciągu kilku chwil, w czasie nakładania codziennego makijażu każda kobieta mogła poczuć się młodziej. Jest to kosmetyk tuszujący wszelkiej niedoskonałości na skórze, wypełniający zmarszczki, poprawiający owal twarzy.

Kiedy warto zdecydować się na podkład wypełniający zmarszczki?

Podkład stanowi dla nas bazę pod wykonanie makijażu, już samo dopasowanie kolorystyki i pociągnięć pędzla może w widoczny sposób odjąć nam lat. Jednak jeśli chcemy wyglądać równie młodo jak się czujemy, warto zdecydować się na zastosowanie wypełniacza zmarszczek pod makijaż. Posiada on z cała pewnością szereg zalet, a pośród nich:

 • stosunkowo niska cena,
 • natychmiastowy efekt,
 • urozmaicony wybór kosmetyków na rynku i możliwość dobrania optymalnego dla siebie,
 • całkowity brak inwazyjności jaki wykazuje ta metoda ukrywania zmarszczek.

Jakie są wady podkładu wypełniającego zmarszczki?

Z całą pewnością jednak należy przyznać, że tak jak każda inna metoda tak i ta może mieć swoje wady, a pośród nich:

 • brak trwałości – makijaż najczęściej wykonujemy rano, a wieczorem przed pójściem spać usuwamy i już nie wyglądamy tak pięknie, na wieczór konieczne jest najczęściej nałożenie nowego makijażu, najlepsze na rynku produkty nie gwarantują nam, że będziemy wyglądać młodo za każdym razem gdy spojrzymy w lustro, skórę zawsze musimy samodzielnie przygotować,
 • kłopot z dobraniem odpowiedniego dla swojej karnacji odcienia kosmetyku,
 • nieumiejętne naniesienie go na skórę może spowodować osiągnięcie efektu maski.

Czy wypełniacz zmarszczek pod makijaż to dobry pomysł?

Jest to sprawa bardzo indywidualna. Z pewnością znacznie lepsze efekty dzięki jego stosowaniu osiągną młodsze panie z ograniczoną siecią zmarszczek na skórze. Podkład wypełniający zmarszczki pozwoli im wygładzić skórę i dodać jej młodzieńczego blasku, jak również znacząco odsunąć w czasie skorzystanie z bardziej inwazyjnych metod zaliczanych do medycyny estetycznej.

Starsze panie, których skóra jest znacznie silniej pokryta przez zmarszczki, mogą nie być dostatecznie zadowolone z osiąganych za pomocą wypełniacza pod makijaż efektów. Ich delikatna i często przesuszona skóra może wymagać bardziej dogłębnego i intensywniejszego działania, którego efekty będą wyraźniejsze i pewniejsze. Na starszej, pobruzdowanej i delikatnej skórze niezwykle łatwo jest osiągnąć niezamierzony efekt maski i sztucznego wyglądu nawet przy zastosowaniu najlepiej dobranego pod względem kolorystycznym podkładu.

Podsumowując można stwierdzić, że podkład wypełniający zmarszczki jest dobrym pomysłem, jednak jest to produkt skierowany bardziej do kobiet, których skóra dopiero zaczyna się starzeć lub takich po 30 czy 40 roku życia. Jednocześnie jest to dobry wybór dla pań, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą poddać się bardziej inwazyjnym zabiegom wypełniającym zmarszczki. No i oczywiście co może okazać się istotnym elementem to cena, która nie stanowi wielkiego obciążenia nawet jeśli zdecydujemy się wypróbować tę metodę jako pierwszą deskę ratunku dla własnej skóry. Zawsze warto jednak stosować metody podane w tym artykule.

4 odpowiedzi na “Czy wypełniacz zmarszczek pod makijaż to dobry pomysł?”

 1. wela napisał(a):

  Pod oczy to chyba trochę niebezpieczne, co? znaczy ja się nie znam ale no chyba lepiej wolałabym kupić jakieś dobre serum pod oczy które będzie działać niż tam jakieś zabiegi wykonywać 🙁

 2. Michalina napisał(a):

  No i racja. Ja richevon pod makijaż stosuję bez problemów. Podkład się nie waży pod nim ani nie roluje, także ogromny plus, bo tego się najbardziej własnie bałam 😀

 3. Hanka napisał(a):

  Chyba zalezy jaki kto puder nakłada. Bo niektóre się strasznie zachowują jak się za szybko nałoży na krem, a inne całkiem spoko. Z richevonem jest o tyle dobrze, że się bardzo szybko wchłania, więc nie ma problemów. Ale jakieś tam bardziej tłuste kremiki to jednak gorzej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress