Jak usunąć zmarszczki mimiczne? Wybieramy wypełniacz zmarszczek mimicznych

Zmarszczki mimiczne nie oznaczają, że się starzejemy, gdyż ich pojawienie się może nastąpić już nawet w nastoletnim wieku. Wystarczy, że dużo się śmiejemy lub intensywnie „wykrzywiamy” twarz w najróżniejszych grymasach, które w sposób niewerbalny uwidaczniają nasze emocje i odczucia. Stanowią one więc niejako odzwierciedlenie naszej osobowości i tego jakie jesteśmy. Jednak pojawienie się najmniejszych nierówności na skórze, nawet tych wywołanych przez mimikę spędza nam sen z powiek i kojarzy się jedynie z upływającym czasem. Obieramy więc najróżniejsze oręża aby skutecznie je zwalczać. Podstawowym pytaniem będzie więc jak usunąć zmarszczki mimiczne?

Powstawanie a zapobieganie

Jak już wiemy zmarszczki mimiczne mogą pojawić się niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy. Udowodniono jednak, że tego rodzaju zmianom na naszej twarzy zdecydowanie łatwiej zapobiegać, niż w późniejszym czasie leczyć. Z całą pewnością nie możemy dopuścić do ich utrwalenia się, co oznacza, że powinniśmy wdrożyć odpowiednie działania już w chwili gdy zauważymy pierwszą, niewielka zmarszczkę.

Przyczyny pojawiania się zmarszczek mimicznych

Za podstawową kwestię stymulującą rozwój zmarszczek mimicznych uważa się śmiech. A co za tym idzie optymiści i osoby radosne i wiecznie uśmiechnięte będą miały ich zdecydowanie więcej od tych ponurych. W obrębie naszej twarzy znajduje się ogromna ilość mięśni, które poza zadowoleniem pomagają nam wyrażać również smutek, zniecierpliwienie, złość, zamyślenie i wiele innych. Wszystkie okazywane niewerbalnie emocje mogą z czasem trwale odrysować linie na naszych twarzach.

Rodzaje zmarszczek mimicznych

Już same w sobie stanowią one jeden z rodzajów zmarszczek jakie można zauważyć na skórze twarzy człowieka. Jeśli zależy nam na dokładniejszym podziale zmarszczek wynikających z mimiki to można rozróżnić poszczególne podtypy na podstawie ich dokładnego umiejscowienia. Wyróżnimy wówczas:

 • zmarszczki mimiczne na czole,
 • zmarszczki mimiczne wokół oczu,
 • zmarszczki mimiczne wokół ust,
 • bruzdy policzkowo- wargowe i wargowo-nosowe,
 • zmarszczki mimiczne na szyi.

Usuwanie zmarszczek mimicznych

Są niezwykle problematyczne, jeśli zależy nam na całkowitym usunięciu. Zwykle nie poddają się oddziaływaniu kremów. Jeśli dopiero co się pojawiły i są mało widoczne warto rozpocząć regularne, codzienne ćwiczenia i masaże, a dodatkowo wdrożyć skrupulatną pielęgnację cery (np. kremem przeciwzmarszczkowym Richevon). Przy silniej utrwalonych zmarszczkach mimicznych, które są dla nas kłopotliwe i marzymy o ich usunięciu jedynym słusznym rozwiązaniem pozostają wypełniacze.

Na jaki wypełniacz się zdecydować?

Wypełniacz zmarszczek mimicznych będzie dla wielu pań ostatnią deską ratunku i szansą na odzyskanie pięknej, nieskazitelnej, gładkiej i młodo prezentującej się skóry. Jednak często same nie wiemy z jakiego zabiegu powinnyśmy korzystać aby osiągnąć oczekiwane rezultaty. Z pewnością konieczne będzie umówienie się do specjalisty na wizytę kwalifikacyjną, w trakcie której zaprezentowane zostaną nam możliwości konkretnie dla naszego przypadku. Jednak co jest skuteczne?

Jeśli zdecydujemy się na zastosowanie kwasu hialuronowego, to w zależności od głębokości naszych zmarszczek mimicznych osiągnięte rezultaty mogą nie być tak spektakularne jak byśmy tego oczekiwały. Analizując działanie wypełniaczy i dopasowując je do mechanizmu powstawania tych konkretnych zmarszczek wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem będzie botoks.

Zmarszczki mimiczne rozwijają się na skutek nadmiernych ruchów i skurczy mięśni twarzy w czasie „robienia min”, a toksyna botulinowa pozwala na zablokowanie tych mięśni i silne wygładzenie skóry w okolicy w jakiej zostanie podana.

5 odpowiedzi na “Jak usunąć zmarszczki mimiczne? Wybieramy wypełniacz zmarszczek mimicznych”

 1. ela napisał(a):

  Mi tam mimiczne nie przeszkadzaja 😀 Drobne nawet dodaja uroku 😀 Nie ma co dawać się zwariować 😉

  • Michia napisał(a):

   Absolutnie, ludzie się za bardzo nakręcają, ale oczywiście nie neguję pielęgnacji 🙂 Zmarszczki to zmarszczki.

 2. Marrrrmurowaa napisał(a):

  Bruzdy nosowo-wargowe to najlepiej chyba jednak wypełnić kwasem 😀 na mimiczne kremy pomogą tak jak np. ten richevon, ale na większe to moznaq sie udac na wizyte do specjalisty i on juz dobierze jakiś ciekawy zabieg 😉

 3. Wiśka2020 napisał(a):

  Najgorsze są kurze łapki
  Ale dobre kremy i masaże je zmniejszają także luzik 😀

 4. patusia napisał(a):

  Ale taki zabieg kwasem kosztuje…. kremik mniej dlatego kwas to dla mnie już ostateczne rozwiązanie. Bo czasami chyba nie warto inwestować w jakieś powazniejsze zabiegi zanim się nie sprawdzi innych rozwiązan.. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress